Monday, 28 April 2014

Co to jest piękno?

     Nie wszystko jest takie jakie się wydaje. Piękno jest czasami brzydkie a brzydota piękna. Umiejętność odróżniania piękna od piękna i brzydoty od brzydoty jest jedynie możliwa u osób o czystym sercu. Czyste serce jest efektem dobrego wychowania, samodoskonalenia, pracy. Czasami jest to efekt różnych, pozytywnych działań a czasami wewnętrznej walki. Prawie każda zorganizowana, sumienna praca jest dobrą drogą do czystego serca. A jednak niektóre działania są złe i są przyczyną zaciemnienia umysłu i serca. Wtedy traci się umiejętność szybkiego odróżnienia piękna od piękna a brzydoty od brzydoty.
   Droga do pokoju i szczęścia na tej planecie powinna polegać na tym abyśmy swój czas wypełniali miłością i wspólnym pozytywnym działaniem. Zło i knowania powinniśmy odrzucić w kąt jako relikt minionej epoki. Tylko jak złym ludziom uświadomić, że są zacofani? Dla nich pewnie nie ma to znaczenia. Oni mają inne cele i pragnienia.

5 comments:

 1. czy moze istniec dobro bez zla? skoro istnieje to nie bez przyzczyny-sluzy ono nam do doskonalenia naszych dusz-ten wszechswiat jest tak urzadzony....

  ReplyDelete
 2. Nie potrzebuję zła do doskonalenia mojej duszy. To, że zło jest to nie znaczy, że mamy je usprawiedliwiać lub godzić się na nie. Jest to Boży plan i nikt go do końca nie pojmie. Zło nie jest po prostu złem. Zło jest brakiem dobra. To dobro wszystko naprawia i nadaje prawdziwy sens wszystkiemu.

  ReplyDelete
 3. w tej materii czytalam ostatnio ciekawa ksiazke i polecam ja zainteresowanym;

  EBEN ALEXANDER- "DOWOD"

  ReplyDelete
  Replies
  1. Spróbuję przeczytać tą książkę, chociaż mam swoje zdanie na temat opowieści z tamtej strony. W mojej opinii są to jedynie przeżycia mózgu. Nadal tak mało o nim wiemy.

   Delete
 4. ....bo jest taka sila co wszystko potrzebne nam daje,
  to milosc absolutna ktora nigdy nie ustaje.....
  mh.

  ReplyDelete